SHARE

Weekendul ce tocmai a trecut a fost plin de acţiune şi de rezultate excepţionale pentru sportivele sponsorizate de compania Felt, care este reprezentată în România de către Moş Ion Roată.

Daniela Ryf a câştigat Ironman 70.3 Elveţia

11104396-2486-4a4d-bfca-9941f8db3e1e

O situaţie neobişnuită: din cauza unei accidentări la spate, Daniela Ryf nu era favorită la Rapperswil. După ce a dominat proba de înot, ea a fost nevoită să lase alte două atlete să o întreacă la proba de ciclism, dar în timpul alergării a fost foarte clar că accidentarea de la spate nu avea să-i pună probleme şi a câştigat cursa cu un avans confortabil.

Maria Wilke câştigă cursa de 24 de ore de la Zolder

36f52995-a849-4e4e-be4d-224e25008df5

Întotdeauna am bănuit-o, dar acum putem fi siguri: Maria Wilke e nebună! Ea a pedalat 24 de ore la Zolder, în Belgia, în mod individual, acumulând 676 km, parcurşi cu o diferenţă de nivel de 3.600 de metri.

A fost o luptă atât fizică, cât şi psihologică, pentru că acest concurs a avut loc pe un circuit de patru kilometri, care mai era “dotat” şi cu două urcări.

Maria a câştigat categoria femeilor şi s-a clasat pe locul 5 în clasamentul bărbaţilor.

Îi puteţi urmări statisticile pe Strava aici.

Verena Huber a luat locul 2 la International MTB Marathon Malevil

bc9e5d01-cdc7-4ed2-826c-bb453ba1305f

Verena Huber, de la echipa jb Brunex Felt s-a clasat pe locul 2 în cadrul Malevil MTB Marathon, ce a avut loc în Republica Cehă. Acum se concentrează pe campionatele mondiale care vor avea loc peste două săptămâni, la Singen, Germania.